Čím se lišíme od ostatních tenisových škol

Hlavním konceptem naší sportovní a tenisové školy je nastavení tréninkového harmonogramu, který bude mít dlouhodobě nejvyšší efekt. Naším cílem je primárně to, aby výkonnost našich svěřenců stoupala adekvátně s jejich nadšením a fyzickými schopnostmi. V první řadě klademe důraz na Vaší spokojenost, ale také na optimální zatížení pohybového aparátu. S tím souvisí kompenzační cvičení, doplňkové pohybové aktivity a sestavení individuálního jídelníčku.

Nedílnou součástí tréninků je i možnost využití rozboru hry prostřednictvím moderních technologií (vysokorychlostní kamery, elektronické rakety, osobní počítače a další).

U juniorů a dospělých apelujeme na dobrý pocit ze hry a ze samotného pohybu. U tenisové školičky a lekcí pro děti pak dbáme především na kladný a trvalý vztah k tenisu, kterému se budou aktivně či rekreačně věnovat celý život.

Individuální lekce
1 osoba

Nejintenzivnější metoda tréninku, kde se lze hráči maximálně přizpůsobit.

1-5 tréninkových jednotek týdně Struktura tréninku může být rekreační, sportovní i vrcholová

Možnost optimální kombinace tenisových a kompenzačních tréninků

Skupinové lekce
2-3 osoby

Nejvíce využívané pro děti a juniory všech výkonnostních kategorií

Tenisové lekce pro páry. Výhodou je vzájemná motivace

Ideální pro 2 nebo 3 hráče

Výrazné snížení ceny

Tenisová školička
2 a více dětí

Pro děti od 3,5 do 7 let

10-ti měsíční program

Cílem je osvojení si základních technik a dovedností zábavnou formou

Lekce pro 5 a více dětí jsou vedeny více trenéry najednou

Nabízené služby

Pestrá nabídka sportovních služeb pro děti i dospělé je sestavena tak, aby splňovala naše hlavní moto: zvyšovat pohybové dovednosti zábavnou a zdravou formou. Dosažené výsledky pak mají přesah i mimo sportoviště. Pokud Vás naše služby zaujmou, kontaktujte nás, a my Vám rádi vše detailně vysvětlíme.

Tenis je naším hlavním sportovním pilířem. Sestavíme vždy takový tréninkový plán, který bude vyhovovat výkonnostním požadavkům a díky kterému bude dosaženo stanovených výsledků. Ke každému přistupujeme individuálně. Zaměřujeme se jak na výkonnostní, tak rekreační tenis s dětmi i dospělými. Trénovat u nás můžete jednou v týdnu nebo klidně každý den. Komplexní přípravu pak vždy doplňujeme i o další nabízené služby.

Kondiční trénink je nedílnou součástí každého dlouhodobého tréninkového programu. Nezáleží na tom, jakému sportovnímu odvětví se primárně věnujete. Naše kondičky jsou sestaveny tak, aby zvyšovaly vaší sílu, rychlost, stabilitu a celkovou výkonnost ve všech pohybových aktivitách. Skládá se z několika částí. Tréninky jsou vhodné pro každého. Jak pro vrcholové, tak sváteční sportovce. Pravidelně pořádáme dětské kondiční lekce, do nichž je možné se kdykoliv zapojit. Každý tréninkový blok tvoří 9 lekcí a obsahuje silové tréninky, kompenzační cvičení, koordinační cvičení, atletiku, plavání a další. Dále také nabízíme individuální tréninky.

Právě probíhající kurzy:

  • neděle od 15 hodin 8-11 let
  • neděle od 16 hodin, 12-16 let

Prázdniny jsou ideální čas na dětské kempy, které připravujeme v několika variantách. Zaměřujeme se na všestranně pohybové, ale také na kempy se zaměřením na konkrétní sportovní disciplínu. Kempy obvykle probíhají formou příměstských táborů, ale plánujeme také táborové sportovní kempy s noclehem. Každé léto jsou také hojně využívané individuální tenisové soustředění, kde se vždy 2 až 3 hodiny denně věnujeme tréninku jednoho sportovce. Tyto přípravy mají efekt nárazového zlepšení výkonnosti a jsou tvořeny pestrou škálou tréninkových metod (pro děti i dospělé). O konkrétních událostech Vás budeme informovat v sekci “Nastávající akce”

O víkendech pravidelně pořádáme sportovní dny, víkendové akce, turnaje, závody a spoustu dalších aktivit. Pokud chcete být informováni o našich akcích, zanechte na sebe prosím kontakt ve formuláři v sekci “Kontakty” , nebo se nám kdykoliv ozvěte. Nemusíte se obávat neustálých reklamních sdělení. Informace rozesíláme zhruba jednou měsíčně.

Při vysokých tréninkových dávkách, je zdravotní péče o pohybový aparát nezbytnou součástí každého tréninku. Díky dlouholetým zkušenostem našich trenérů a lektorů, máme kontakty na prvotřídní odborníky v oboru rehabilitace a fyzioterapie. Pomůžeme Vám s odstraněním bolesti způsobenou vysokými tréninkovými dávkami, špatným držením těla nebo Vám zajistíme pravidelné preventivní návštěvy u odborníků.

Tento program má za cíl ukázat dětem, že sport nemusí být pouze o tréninku, turnajích, splněných vlastních nebo rodičovských ambicí. Může to být také klíč ke dveřím vzdáleného světa, nových přátelství a možností. A přitom to nemusí být pouze pro jedince, kteří mají už v žákovských kategoriích nejvyšší sportovní výsledky. Tento dlouhodobý program se zaměřuje na vytvoření pestrého a všestranného tréninkového plánu se zaměřením na tenis, který bude směřovat k nejlepší výkonnosti ve věku ukončení střední školy. V průběhu tohoto tréninkového programu, budeme s dětmi pořádat zahraniční sportovní kempy na zahraničních univerzitách, se kterými úspěšně navazujeme spolupráci. Děti se tak dostanou do prostředí vysokých škol například ve Spojených státech. Kromě navázání cenných kontaktů a přátelství bude tento program sledovat hlavní cíl a tím je sportovní stipendium na zahraniční univerzitě, případně usnadnění přijetí a studium díky sportovním výkonům.

Od září 2018 budeme nabírat děti do všestranného pohybového programu. Jeho koncept bude připravit děti na pozdější sportovní specializaci v nejrůznějších sportovních odvětvích. Celý kurz trvá 2 roky a bude pro děti ve věku 5-7 let. Jednotlivé tréninky budou zaměřené na zdravý vývoj celého pohybového aparátu, komplexní posilování a na průpravu v jednotlivých sportovních disciplínách. Děti si osvojí základní dovednosti v atletice, v raketových, kolektivních, kontaktních či zimních sportech, v úpolových disciplínách a dalších. V průběhu kurzu budeme provádět nejrůznější měření výkonnosti a po ukončení programu tak budeme moci definovat oblasti sportů, pro které má každé dítě největší vlohy a předpoklady.

Nastávající Akce

LETNÍ SPORTOVNÍ KEMP s tenisovým zaměřením

Lokalita:

Praha- Hostivař

Termín

8. - 12.7. 2019, 8:30 - 16:30

26. - 30.8. 2019, 8:30 - 16:30

Mám zájem

Nezáleží na věku ani na tenisové úrovni. Letní kempy jsou všestranně zaměřené a kromě tenisu chystáme spoustu sportovních či společenských aktivit. Našim cílem je, aby si děti užily zábavný týden v krásném prostředí, poznaly nové kamarády a kromě pohybových dovedností získaly také nezapomenutelné zážitky z prázdnin. Každý den se budeme věnovat tenisu, ale také atletice, kondičnímu cvičení, kompenzačním cvikům, míčovým hrám, plavání a spoustě dalších aktivit. Máme pro děti zajištěné dobré jídlo a pití na celý den. Jeden den bude i s večerním programem a přespáním v areálu (volitelné). Na závěr si dáme turnaj a pro všechny máme ceny. Těšíme se na Vás

Movepoint je také pořadatel sportovních akcí

Zjistit Více